Konyaaltı Psikolog

Psikoterapi ya da diğer adıyla konuşma terapisi, psikolojik olarak rahatlamak isteyen kişilerin ya da ruh sağlığını devam ettirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bunun yanında psikolojik veya fiziksel herhangi bir tedavi gören ya da ilaç kullanan kişiler için de destekleyici olarak psikoterapi uygulamaktayız. Konyaaltı psikolog kliniklerinden biri olarak talep eden kişilere psikoterapi uygulamaktayız. Hangi terapi şeklinin uygulanacağı ve terapinin ne kadar zaman alacağı terapi alan kişinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmektedir. Uzman bir psikoterapist ya da psikolojik danışman ile konuşup destek almak kendinizi keşfedip duygu durumunuzu kavramanıza yardımcı olur. Ayrıca ve içsel değişimlerinizi fark etmenizi destekler. Hayattaki hedeflerinizi, isteklerinizi, amaçlarınızı belirleyerek netleştirebilirsiniz. Psikoterapi aynı zamanda yaşam kalitenizin artmasını sağlayacaktır.

Terapiden Ne Beklemelisiniz?

Kişisel problemlerimizi bir başkasına açıkça anlatma düşüncesi ilk başta birçok kişi için zor bir durumdur. Ancak yaşamınızı ve sağlığınızı derinden etkileyen konular hakkında uzman psikoterapistlerden alacağınız yönlendirmelerin olumlu etkileriyle problemlerinizi daha rahat halledebilirsiniz. Terapi almak ayrıca kendinizi duygusal olarak rahat hissetmenizi destekler. Aynı zamanda bir uzman tarafından dinlenip anlaşıldığınızı bilmek ve desteklendiğinizi hissetmenize de problemlerinizi çözmenizde yardımcı olacaktır. Konyaaltı psikolog desteği isteyenlere son derece etkili destekler sunmaktayız.

Destek almak istediğiniz konuya ve kişisel durumunuza göre terapinizi kısa süreli ya da uzun süreli olarak uygulanabilmekteyiz. Terapist görüşmelerinizi genellikle haftada bir kez, elli dakika olarak gerçekleştirmekteyiz. Ancak kişisel ihtiyaçlarınız ve terapistimizin yönlendirmesine göre görüşme araları değiştirilebilir. İlk görüşmede amaç psikoterapistimizin sizi tanıması ve en verimli tedavi yöntemine karar vermesi olacaktır. Online terapi ve online psikolog terapileri de oldukça etkili olmaktadır.

Konyaaltı Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Terapi görüşmelerinde kendinizi güvende ve anlaşılıyor hissetmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle terapistinizi seçerken hangi özelliklerin sizi daha rahat hissettireceğini iyi düşünmeniz gerekir. Örneğin psikoterapistin;

  • Erkek ya da kadın olması,
  • Yaşça sizden büyük ya da küçük olması,
  • Kültürel geçmişinin sizinle benzer özelliklerde olması,
  • İletişim biçiminin resmi ya da arkadaşça olması gibi sizin için önemli olan kriterleri belirlemeniz ve seçiminizi bu yönde yapmanız daha verimli olabilir.

Terapiyle amaçlanan değişimlere ulaşmak belirli bir zaman alabilir. Ancak doğru yöntemlerle uyguladığımız psikolojik destek çalışmalarıyla yaşamınızda mücadele etmeniz için gereken yeteneklerinizi geliştirmeyi hedeflemekteyiz. İlişkilerinizi ve kişisel problemlerinizi düzeltme yolunda büyük adımları terapiler sayesinde atabilirsiniz.

Terapi Sürecini Nasıl İşletmekteyiz?

Sağlıklı bir bilgi alınması için öncelikle psikolog ile danışan arasında güvenin oluşmasını önemsemekteyiz. Çünkü psikoterapi süreci yalan üzerine inşa edilemez. Karşılıklı olarak her iki tarafın da bir diğerine güvenmesi gereklidir. Öncelikle kişilik analizi yapılır ve bireye çeşitli testler uygulamaktayız. Daha sonra bu testlerin sonuçlarını danışana aktarıyoruz. Danışanla birlikte süreci planlıyoruz. Terapinin nihai hedefi ve tahmini süresini belirliyoruz. Konyaaltı psikolog ve terapi ihtiyacı hisseden tüm bireylere kliniğimiz hizmet vermektedir.

Hemen Randevu Al